Kvalitet på lader?
Når vi vurderer ladeprodukter legger vi vekt på flere faktorer:
- Hardware (kvalitet, driftssikkerhet, fysisk robusthet)
- Software (funksjonalitet, oppdateringer, brukeropplevelse)
- Stabilitet (feilrate, oppetid, erfaringer fra felt)
- Integrasjon (OCPP, tilkoblingsmuligheter, energistyring)
- Totalverdi (pris, drift, levetid, garanti, support)
Et perfekt produkt ville score høyt på alle disse punktene samtidig – men vår erfaring etter mange hundre installasjoner og drift i flere år er at ingen produkt i markedet i dag klarer å levere feilfritt på alle områder.
Derfor har vi valgt å være åpne:
👉 Vi har til nå aldri gitt 6/6 i vurderingene våre.
Hvorfor er dette viktig?
- Det gir mer realistiske forventninger.
- Det hjelper styrer, prosjektledere og byggherrer å se både styrker og begrensninger.
- Det bidrar til bedre beslutninger når man velger mellom produkter.
Vi mener at åpenhet skaper tillit – og vi står for våre vurderinger også når de innebærer å peke på svakheter.
Eksempler på vurderinger
- Easee Core: 4/6 – solid produkt med enkel utbygging, men fortsatt noen begrensninger.
- Zaptec Pro MID: 4/6 – stabil og pålitelig
- Vestel EVC04: 3/6 – prisgunstig og fleksibel, men historiske hardware-utfordringer trekker ned.
- Schneider Pro AC: 3/6 – meget fysisk robust industriløsning når den er konfigurert riktig, men kostbar og gir ofte mindre verdi for pengene.
(Disse vurderingene oppdateres jevnlig basert på driftserfaringer og utvikling i markedet.)
Vårt løfte
Vi er teknologinøytrale – vi leverer og drifter flere merker, men vi gir en ærlig vurdering av hva som fungerer best i praksis. Du kan stole på at vår anbefaling alltid baserer seg på dokumenterte erfaringer og målbare resultater – ikke på markedsføring alene.
👉 Vil du vite hvilken løsning som passer best for ditt anlegg?
Bestill gratis befaring eller kontakt oss.
FAQ – Kvalitet på lader
Hva mener dere med kvalitet på lader?
Hvorfor gir dere aldri 6/6 i vurderingene?
Hva betyr en vurdering på 4/6?
4/6 kan for eksempel bety at laderen ikke er fullstendig fremtidsrettet, har en lock-in effekt som begrenser kundens mulighet til å bygge ut anlegget fritt og rimelig, litt for høy retur-rate/feilrate, små feil eller begrensede funksjoner vi har erfart i drift.
Samtidig kan en lader som vurderes til 4/6 absolutt være det beste valget for mange. Et anlegg kan driftes feilfritt i mange år uten feil, selv om vi som en profesjonell operatør peker på enkelte forbedringsområder.